O mnie

O mnie

W 2017 roku, po szesnastu latach pracy na kierowniczych stanowiskach w dużych międzynarodowych firmach, wróciłam z Wielkiej Brytanii do Polski. Wtedy moi znajomi nie mogli wyjść ze zdziwienia. „Akurat teraz? Za PiS-u? Po co?” – słyszałam.

Mimo to postanowiłam porzucić wygodne życie, najpierw po to, by bronić Puszczy Białowieskiej przed szaleńczą polityką ministra Jana Szyszki, a w kolejnych latach, by bronić Polek przed okrutnymi zmianami prawa, wprowadzającymi faktyczny zakaz aborcji.

W 2019 roku uliczne protesty, leśne blokady i pisanie petycji zamieniłam na pracę w Sejmie. Tu, jako posłanka Zielonych w klubie Koalicji Obywatelskiej od 4 lat składam projekty ustaw, interweniuję, kontroluję i zadaję niewygodne pytania ministrom. 

Podczas stanu wyjątkowego na granicy Polski z Białorusią, razem z posłanką Klaudią Jachirą otworzyłyśmy biuro poselskie w Białowieży po to, aby wspierać mieszkańców i aktywistów humanitarnych w czasie kryzysu. Od 2022 roku jestem współprzewodniczącą partii Zielonych.

Największe wymagania zawsze stawiam wobec samej siebie. Jestem więc tytanem pracy, który nigdy nie odmawia pomocy – czy to osobom czy zwierzętom w potrzebie. 

W Sejmie IX Kadencji uczestniczyłam w 99% głosowań, by realnie zmieniać rzeczywistość. Zasiadam w komisjach: ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych oraz Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, której jestem wiceprzewodniczącą. Jako posłanka mam na koncie ponad 800 interwencji, prawie 450 interpelacji i wystąpień w sprawach ważnych dla Ciebie.

Ukończyłam zarządzanie i marketing w Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Mieszkałam i pracowałam m.in. w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Dzisiaj mieszkam na co dzień w Warszawie. W wolnych chwilach biegam i jeżdżę rowerem.

Liczby nie kłamią

Wystąpienia
Interpelacje
Zapytania
Urszula Zielińska
160
480
60
Jarosław Kaczyński
15
0
0